22 Şubat 2012 Çarşamba

Şanlıurfa' da Kaçak Elektrik Operasyonunda Arbede "Hem suçlu, hem güçlü!"

Şanlıurfa'da, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) görevlileri, kaçak elektrik kullanan 3 evin elektriğini kesmek isterken saldırıya uğradı.
Elektriklerinin kesilmesine itiraz eden ve DEDAŞ aracının camlarını kırıp, görevlileri darp ettiği ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.


Olay, saat 22.00 sıralarında Direkli Mahallesi'nde meydana geldi. Kaçak elektrik kullanımının önlenmesine yönelik çalışma yürüten DEDAŞ ekipleri, Direkli Mahallesi'ndeki 3 katlı bir binada kontrole gitti. Yapılan kontrolde görevliler binadaki 3 evin de, kaçak elektrik kullandığını saptadı. Bunun üzerine kaçak işlemi yapılan Mahmut Ç., Mehmet Zeki F. ve Salih D. ile DEDAŞ görevlileri arasında tartışma çıktı. Elektriklerinin kesilmesini engellemeye çalışan 3 kişi ile DEDAŞ görevlileri arasında yaşanan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü.

Çıkan arbedede DEDAŞ'a ait aracın camları kırıldı ve görevliler darp edildiklerini söyleyerek polisten yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, DEDAŞ görevlilerinin şikayeti üzerine Mahmut Ç., Mehmet Zeki F. ve Salih D.'yi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Kaynak : http://www.internethaber.com/sanliurfa-kacak-elektrik-polis-dedas-gozalti--402810h.htm#ixzz1n4BKmfJf

Hiç yorum yok: